Pomysł na pomieszczenie gości

Pomysł na pomieszczenie gości

Mieszkam tylko z mężem. Gdy urządzaliśmy nasze pierwsze wspólne mieszkanie, zastanawiałam się, jak rozwiązać kwestię miejsca na posiłki. Z jednej strony nie chciałam kupować stołu jak do jadalni, bo przy dwóch osobach jest to bez sensu- szkoda miejsca. Z drugiej strony często ktoś nas odwiedza, chciałam mieć więc zagwarantowane miejsce dla gości, żeby móc bez przeszkód podać kawę czy herbatę. 

Idealny stolik na każdą okazję

rozkładany stolik okolicznościowyMam dużą, przestronną i jasną kuchnię, z idealnie wydzieloną wnęką. Od początku wiedziałam, że to będzie wymarzone miejsce na spożywanie wspólnych posiłków. Zastanawiałam się jedynie nad tym, jak rozwiązać kwestię ewentualnych wizyt przyjaciół i rodziny. Kilka osób nie zmieści się bowiem przy dwuosobowym stole. Oglądałam różne gotowe rozwiązania w internecie. W pierwszej kolejności znalazłam piękne krzesła, które od razu bez zastanowienia kupiłam- od razu komplet, nieużywane postanowiłam trzymać w piwnicy. Po czasie wpadłam również na rozwiązanie, które na co dzień nie zajmowałoby przestrzeni, a dzięki któremu nawet niezapowiedziane wizyty nie byłyby problemem. Kupiłam rozkładany stolik okolicznościowy. Bardzo ładny, biały, stabilny. Po złożeniu wyglądał po prostu jak dwuosobowy stół do posiłków. Jednak po rozłożeniu może usiąść przy nim nawet sześć osób. Taki rozkładany stolik okolicznościowy to świetny patent zarówno na co dzień, jak i na organizowanie spotkań w gronie znajomych. Praktyczne i pomysłowe rozwiązanie.

Zakup rozkładanego stolika był bardzo udany. Na co dzień nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwy do czyszczenia, lekki, prezentuje się bardzo dobrze. Jednak, gdy wpadnie do nas znajome małżeństwo lub rodzice, mogę w kilka chwil go rozłożyć i zyskuję miejsce dla kilku dodatkowych osób, a na tym właśnie mi zależało. Dobrze, że istnieją tak proste rozwiązania, które ułatwiają organizację miejsca w domu.