Popularne gry dla dzieci

Popularne gry dla dzieci

Przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na cały organizm, ale też pomaga w koncentracji i myśleniu. Im więcej czasu nasze dziecko będzie spędzało na zabawach na dworze, tym lepiej dla jego równowagi psychiczno – fizycznej. 

W co gramy na świeżym powietrzu? 

gry na świeżym powietrzuDzieci są bardzo energiczne i mają w sobie  mnóstwo niespożytych sił, które trzeba w jakiś sposób ukierunkować, lub rozładować. Często się słyszy od rodziców, że ich dziecko nie usiedzi w miejscu przez chwilę i nie ma się czemu dziwić, bo ono jest ciekawe świata i chce je poznawać wszystkimi zmysłami. W wymyślaniu gier i zabaw, często rodzic jest głównym kreatorem, więc to od niego zależy, czy gra będzie ciekawa i wciągająca. Gry na świeżym powietrzu mogą być przeznaczone dla dwóch, lub więcej osób. Do ich realizacji można wykorzystać piłkę, skakankę, hula – hop, czy dowolny przedmiot. Najprościej jest grać piłką, gdyż daje ona bardzo dużo możliwości. Można nią rzucać, kopać, odbijać, lub podawać z ręki do ręki. Idąc z dzieckiem na spacer, dobrze jest się wcześniej przygotować i zabrać różne gadżety, które urozmaicą na zabawę. Zwykłe balony mogą dać bardzo dużo radości i kreatywnych pomysłów. Są też gry, w które można grać w każdym miejscu, jak na przykład kamień, papier i nożyczki. Jeżeli jest ładna pogoda, to wystarczy zabrać lotkę i dwie paletki do badmintona, aby urozmaicić czas spędzony na świeżym powietrzu. Tego typu zabawy są szczególnie popularne wiosną i latem, gdyż pogoda im sprzyja, a maluchy lubią taką aktywność. 

Mając dziecko nie trzeba się ograniczać do gier i zabaw tylko we własnym zakresie, gdyż czasem dobrze iść na spacer w większym gronie, aby stworzyć więcej możliwości do zabawy. Jeżeli będzie przynajmniej osiem osób, to można z powodzeniem zagrać mecz na okolicznym boisku.