Potrzebowałam folii termokurczliwej na pisanki

Potrzebowałam folii termokurczliwej na pisanki

Zbliżały się święta Wielkanocne. Mój syn, jakoś nie przejawia zdolności i zapędów plastycznych, ale bardzo chciał zrobić ze mną pisanki. Uznałam, że jak na jego zdolności artystyczne, najlepsze będą folie termokurczliwe na jajka. Takie pisanki wyglądają ładnie i błyszcząco, a przy okazji bardzo prosto je zrobić. Musiałam tylko znaleźć gdzieś folie termokurczliwe do jajek.

Jak wykorzystać folię termokurczliwą do pisanek?

folie termokurczliweW sklepie z artykułami świątecznymi zakupiłam odpowiednie folie termokurczliwe. Od razu po powrocie do domu zawołałam mojego syna i zaczęliśmy robić pisanki. Najpierw ugotowałam jajka, a w tym czasie zaczęliśmy z synek ciąć folię termokurczliwą na mniejsze kawałki, takie żeby folia idealnie pokryła całe jajko. Wybrałam folie w kolorowych i błyszczących kolorach, żeby nasze pisanki były unikatowe i oryginalne. Kiedy jajka się ugotowały nastawiłam wodę w garnku i doprowadziłam do wrzenia. Delikatnie ubrałam z synek każde jajko w foliową koszulkę, a następnie zanurzyliśmy je we wrzątku na kilka sekund. Folia termokurczliwa od razu chwyciła i dokładnie pokryła jajko. Pisanki zrobione w folii termokurczliwej wyglądały bardzo ładnie. Takie folie są bardzo często wykorzystywane również w przemyśle. Chronią one sprzęty przed czynnikami zewnętrznymi, ponieważ idealnie przylegają do maszyny czy innej zapakowanej rzeczy. 

Takie szerokie zastosowanie tego typu opakowań tworzy folię termokurczliwą bardzo popularną. Na rynku są zarówno spożywcze folie termokurczliwe, takie jakie zastosowałam ja, jak i folie typowo produkcyjne. Te ostatnie chronią pakowane tworzywa nie tylko przed uszkodzeniami, ale także przed promieniowaniem słonecznym. Moim zdaniem taka forma opakowania jest ekonomiczna, bezpieczna i umożliwia szybkość pakowania. Wystarczy kilka sekund, aby jej termokurczliwość się uaktywniła.