Praca architekta w trójmieście

Praca architekta w trójmieście

Moja praca związana z architekturą była wielkim wyzwaniem. Na szczęście uwielbiałem taki charakter zajęć i doskonale czułem się w projektowaniu. Ostatnio moja kariera zawodowa nabrała tempa i miałem okazję współpracować z ważnymi klientami. Uczestniczyłem nawet w specjalnym spotkaniu dla wybitnych talentów gdzie mogłem się sporo nauczyć.

Pomysł na wnętrze dla pensjonatu 

projektowanie wnętrz - trójmiastoWszelkie czynności związane a architekturą sprawiały mi ogromną przyjemność. Mogłem się zrelaksować i robić to co najbardziej lubię. Ostatnio w firmie pojawiło się całkiem nowe zlecenie. Okazało się, że pewien majętny człowiek kupił spory budynek w centrum Gdańska. Chciał przerobić go na pensjonat dla turystów ale kompletnie nie miał na niego odpowiedniego pomysłu. Uznał, że w takim wypadku powinien zdać się na doświadczenie profesjonalistów. Projektowanie wnętrz – trójmiasto wcale nie było prostym zadaniem. Największym problemem było zachęcenie potencjalnego klienta do skorzystania z usług. Na rynku pojawiało się mnóstwo konkurencji dlatego projektowanie wnętrz przyszłego pensjonatu dla gości było ogromnym wyzwaniem. Ja jako architekt musiałem poznać budynek aby mieć na niego pomysł. To nie działało w taki sposób, że każdą moją wizję mogłem wdrożyć w każdym pomieszczeniu. Aby wszystko działało sprawnie, a w przyszłości niosło za sobą również korzyści musiałem mieć czas na zastanowienie.

Ostatecznie zleceniodawca nie robił większych problemów i był gotowy na współpracę. Cieszyłem się z tego powodu, ponieważ presja czasu prawie zawsze była niekorzystna w takich sytuacjach. Jednak aby pensjonat za jakiś czas zaczął generować przychody trzeba było mieć na niego jakiś plan i trochę czasu w zanadrzu. Na szczęście projektowanie było już tylko i wyłącznie moją działką.