Praca w krakowie – duża ilość ogłoszeń

Praca w krakowie – duża ilość ogłoszeń

Wiem, że zabrałam się za poszukiwanie mieszkania na wynajem dość późno. Najlepiej szukać ich wtedy, kiedy studenci się z nich wyprowadzają. Wówczas po prostu jest największy wybór. Zwalnia się wiele ciekawych miejsc.

Praca w Krakowie i wynajem mieszkania

pracaZ drugiej strony można też uznać, że nieraz studenci potrzebują innego rodzaju lokum niż człowiek, którego zajęcie stanowi już praca dodatkowa kraków. Studenci często mają nieco niższe wymagania. Trzeba przyznać jednak, że w Krakowie tych mieszkań nie brakuje i są raczej w dobrym stanie, choć jak wszędzie, zdarzają się różne wyjątki. Mieszkania do wynajęcia jednak zawsze są w mniejszej ilości, kiedy przychodzi październik. Wtedy już wszyscy studenci mają gdzie mieszkać, pozajmowali dużą ilość ładnych i dobrze zlokalizowanych nieruchomości. Nic się nie da na to poradzić. Ja jednak potrzebowałam mieszkania akurat w tamtym czasie. Mogłam poszukiwać wcześniej, ale było wiele innych spraw do załatwienia. Trzeba więc było się szybko na coś zdecydować. Koleżanka mówiła, że jak sprzedam mieszkanie w naszym rodzinnym mieście, to zrobię największą głupotę w życiu, bo mogę mieszkać w Krakowie i pobierać opłaty za wynajem tutaj. Posłuchałam jej i tak zrobiłam, chociaż potrzebowałam akurat gotówki na kaucję i pierwszy czynsz oraz oczywiście na przeżycie pierwszego miesiąca, nim dostanę pierwszą wypłatę z nowej pracy.

Jakoś jednak udało mi się te pieniądze wysupłać, bo miałam dość licznie zgromadzone oszczędności. Zawsze staram się mieć jakąś poduszkę finansową i teraz mnie to naprawdę uratowało.

Dodaj komentarz