Praktyczne rozrzutniki do obornika

Praktyczne rozrzutniki do obornika

Maszyny rolnicze takie rozrzutniki do obornika stosowane są również w leśnictwie oraz nowoczesnym budownictwie. Maszyna ta ma prostą konstrukcję i ma wiele zastosowań. Obecna jest niemal w każdym gospodarstwie rolnym. Znacznie ułatwia nawożenie pól i sprawia, że praca rolników jest znacznie prostsza i wydajniejsza.

Zalety rozrzutnika jednoosiowego

rozrzutnik do obornika jednoosiowyRosnącą popularnością cieszy się rozrzutnik do obornika jednoosiowy i powoli wypiera on tradycyjny, dwuosiowy rodzaj rozrzutnika. W układzie jednoosiowym stosuje się znacznie większe koła z oponami, takimi jak stosuje się w ciągnikach rolniczych. Dzięki zastosowaniu takich kół moc, jaką się zużywa do pracy rozrzutnika jest znacznie niższa. Ciągnik o niższej mocy będzie w stanie skutecznie obsłużyć taką maszynę. Dzięki rozrzutnikowi jednoosiowemu nie zgarnia się gleby podczas skrętu. Jeśli chodzi o ładowność skrzyni rozrzutnika, to możliwe jest nawet osiągnięcie 20 ton ładowności. Blacha, z której jest zrobiona może być różnej grubości. Należy pamiętać, że im grubsza i cięższa blacha, tym mniejsza ładowność. Skrzynia rozrzutnika pokryta jest specjalną powłoką antykorozyjną, aby chronić ją przed niszczeniem. Ważne jest, aby podłoga rozrzutnika również była pokryta blachą, a nie nietrwałym drewnem. Noże znajdujące się w rozrzutniku tną i rozrzucają obornik na pole, który jest podawany dzięki specjalnemu podajnikowi. Niektóre rozrzutniki mogą pochwalić się dużą siłą rozrzutu, dzięki której możliwe jest osiągnięcie rozrzutu na odległość 20 metrów.

Maszyna służąca do dystrybuowania nawozu na polu jest urządzeniem powszechnie używanym. Części do niej nie są drogie, a ona pracuje niemal bezawaryjnie. Jej wielofunkcyjność sprawia, że może posłużyć również jako przyczepa. Wystarczy tylko zamontować  z tyłu burtę.