Prawnik pomoże uzyskać alimenty

Prawnik pomoże uzyskać alimenty

W przypadku rozwodu sprawy rozwodowe mogą trwać tygodniami. Jeśli jednemu z rodziców przydzielona zostaje opieka nad dzieckiem to przysługują mu również na to dziecko alimenty. Wysokość alimentów ustala sąd i jest ona dostosowana do potrzeb dziecka oraz możliwości finansowych rodziców. Do sprawy o alimenty zawsze warto zatrudnić doświadczonego prawnika.

Do sprawy o alimenty warto wziąć prawnika

prawnik alimenty gdyniaKażda sprawa w sądzie wiąże się z koniecznością udowodnienia takich czy innych racji. O alimenty najczęściej walczą kobiety, bo to im z reguły przyznawana zostaje opieka nad dzieckiem. Wysokość przyznanych przez sąd alimentów zależy od kilku czynników. Zawsze jednak najlepiej jest, kiedy w sprawie o alimenty osobę składającą taki wniosek reprezentuje prawnik alimenty Gdynia to nigdy nie jest łatwy temat. Z pomocą prawnika na pewno jest o wiele łatwiej. Adwokat, który będzie reprezentował Nas w sądzie wie, jakich używać argumentów i na jakie przepisy prawa się powoływać w celu wywalczenia jak największych alimentów. A przecież jest to bardzo ważne świadczenie, którym jeden ze współmałżonków powinien zapewnić byt materialny swojemu dziecku. Niektórzy ojcowie uchylają się od ich płacenia, albo chcieliby płacić jak najmniej. Wobec tego właśnie prawnik pomoże wyegzekwować to świadczenie w kwocie odpowiedniej do sytuacji. W takich sprawach chodzi przecież o dobro dziecka lub dzieci, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Sprawy rozwodowe, jeśli nie kończą się ugodą, mogą wiązać się z koniecznością wielokrotnych rozpraw sądowych. Często też na osobnych sprawach ustalane są kwestie alimentów dla dzieci. Rodzic, który wnioskuje o alimenty od byłego już małżonka może a nawet powinien skorzystać z pomocy prawnika. Pomoże on w uzyskaniu jak największego świadczenia.