Preparaty do ochrony kota przed pchłami

Preparaty do ochrony kota przed pchłami

Aby zadbać o naszego pupila musimy mieć na uwadze nie tylko jego zdrowe odżywianie, dobrą zabawę, jak również higienę, ale również ewentualne problemy z pasożytami zewnętrznymi takimi jak kleszcze czy pchły. Obecnie na rynku znajdziemy naprawdę dużo produktów, dzięki którym zapobiegniemy problemowi albo skutecznie się go pozbędziemy.

Skuteczne środki ochronne przeciw pchłom

ochrona przeciw pchłom dla kotaNietrudno o to, aby nasz kot złapał pchły albo został ugryziony przez kleszcza. Warto zapobiegać temu, gdyż konsekwencje związane z obecnością tych pasożytów zewnętrznych mogą być bardzo nieciekawe. Od poważnych chorób, aż do krwawych ran przez ciągłe drapanie i gryzienie. Dlatego ochrona przeciw pchłom dla kota powinna być dla nas priorytetem. W wielu sklepach sprzedających asortyment dla zwierząt znajdziemy skuteczne preparaty przeciw temu problemowi. Mogą to być spreje, proszki, a także krople. Warto również pomyśleć o regularnych kąpielach z użyciem specjalistycznego szamponu oraz ubierać naszemu kotu obrożę przeciw pchłom. Istotna jest także regularna wymiana takiej obroży, ponieważ z czasem przestaje być tak efektywna jak na początku. Poza tym w przypadku nagłych sytuacji będziemy musieli skonsultować się z naszym weterynarzem, aby dopasować czworonogowi tabletki eliminujące problem. Będą one odpowiednio dostosowane do wagi, wieku i innych aspektów związanych z naszym kotem. Warto jednak szybciej kota zabezpieczyć.

Warto dbać o naszego kota na wielu etapach. Karmmy go dobrym jedzeniem, wyczesujmy futro i podcinajmy pazurki, a także regularnie badajmy. Nie zapominajmy także o profilaktyce przeciw kleszczom i pchłom, które w okresie letnim mogą być dla zwierzaka największym problemem. Lepiej temu zapobiegać niż później leczyć, aby nie stresować kota.