Profesjonalna rozdzielnica elektryczna

Profesjonalna rozdzielnica elektryczna

Osoby niezwiązane z elektryką czy zagadnieniami budowlanymi, mogą nie wiedzieć czym są rozdzielnice, ponieważ ich nazwa niewiele mówi. Na pewno są one niezbędne w wielu miejscach, gdzie nie jest możliwe bezpieczne korzystanie z energii z sieci.

Z czego są zrobione obudowy rozdzielnic budowlanych?

rozdzielnica budowlana z zabezpieczeniamiNa wstępie należy wyjaśnić czym jest rozdzielnica i gdzie ją można spotkać. Przede wszystkim służy ona do dostarczania energii elektrycznej do tymczasowego zasilania. Ponieważ w wielu miejscach nie można się dodatkowo podpiąć do danej instalacji elektrycznej, gdyż może to grozić jest zwarciem. W takiej sytuacji sprawdzi się rozdzielnica budowlana z zabezpieczeniami, która może być wykorzystywana w  różnym celu. Tak naprawdę każdy z nas może z niej korzystać w garażu, warsztacie lub na placu budowy. Wybór odpowiedniej rozdzielnicy nie jest prosty, ponieważ na rynku znajdziemy ich aż kilkadziesiąt modeli. Różnią się między sobą parametrami, rodzajem obudowy, materiałem z jakiego są wykonane czy całą konstrukcją. Ich obudowy mogą być wykonane z blachy aluminiowej, która jest odporna na działanie korozji, materiału termoutwardzanego, który jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych, stali czyli blachy kwasoodpornej czy tworzyw termoplastycznych takich jak poliwęglan. Wszystkie modele mają zastosowane odpowiednie zabezpieczenia oraz mają na wyposażeniu niezbędne okablowanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się rozdzielnice przenośne w kompaktowych rozmiarach, które idealnie się sprawdzają w warsztatach.

Zastosowane zabezpieczenia mają na celu ochronę użytkowników przed przepięciami w obwodach, a także przed ewentualnym porażeniem prądem. W sprzedaży możemy jeszcze znaleźć modele z licznikami, które ułatwiają dokładne rozliczenie.