Profesjonalne dwujęzyczne przedszkola

Profesjonalne dwujęzyczne przedszkola

Za czasów naszych rodziców, w szkołach uczono jedynie języka rosyjskiego, który był obowiązkowy. Mało kto umiał język angielski, niemiecki, czy francuski. Obecnie jest wielu dwujęzycznych rodziców, którzy wychowują swoje dzieci mówiąc do nich w swoim języku.

Jakie dzieci chodzą do dwujęzycznych przedszkoli?

przedszkole dwujęzyczne mokotówNie należy bagatelizować i umniejszać możliwości rozwojowych dzieci, ponieważ one chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Nie od dziś wiadomo, że ile w dziecko włożymy pracy, takie będziemy mieli efekty w przyszłości. Jeżeli mama mówi w języku polskim, a taka w języku angielskim, to dziecko od urodzenia osłuchuje się z nimi i zaczynając mówić, automatycznie używa dwóch języków. Ono nie rozróżnia, który język jest który, bo dla niego to normalna sytuacja. Bardzo ważne, aby rozwijać umiejętności językowe takich dzieci, także poza domem, bo to świetny start w przyszłość. Jeżeli rodzicom jest potrzebne dla dziecka przedszkole dwujęzyczne Mokotów jest dzielnicą, w której na pewno go znajdą. W takiej placówce zajęcia są prowadzone równolegle w dwóch językach, aby dla dzieci taka sytuacja była zupełnie naturalna. Dzięki temu maluchy nie mają poczucia, że są to dwa oddzielne języki, a jeden, tak samo jak w domu. Do takiego przedszkola są przede wszystkim zapisywane dzieci rodziców dwujęzycznych, ale także te, których rodzice mówią tylko w jednym języku. Dzieci bardzo dużo potrafią wyczytać z mimiki twarzy, czy sygnałów niewerbalnych, więc nawet nie znając danego języka, będą w stanie się porozumieć.

Brak barier w posługiwaniu się językiem obcym jest bardzo ważny, ponieważ to znacznie ułatwia naukę. Dzięki takiemu przedszkolu dwujęzycznemu, maluchy idąc do szkoły mają dawną za sobą podstawy z danego języka, więc mają lepszy start na wstępie.