Przesyłanie informacji i kabel skrętka

Przesyłanie informacji i kabel skrętka

Informacja może być przesyłana zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Przesyłanie przewodowe odbywa się przy użyciu różnego rodzaju kabli, na przykład światłowodów czy skrętek. Światłowody wykorzystują światło jako narzędzie przesyłania informacji.

Kabel skrętka ma kolorowe przewody

kabel skrętkaBardzo powszechny jest dziś internet światłowodowy. Mało kto jednak wie o ciekawym zastosowaniu światłowodów w medycynie. Chodzi dokładnie o zabieg endoskopii, który nie byłby możliwy bez kabli światłowodowych. Kabel światłowodowy jest najczęściej kupowany w hurtowych ilościach przez przedsiębiorców zajmujących się sieciami światłowodowymi. Ważna jest również przełącznica światłowodowa. Bez niej nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie sieci. Taki przełącznik posiada różną ilość tak zwanych spawów i pól komutacyjnych. Ilość tych elementów zależy od naszych potrzeb i decyzji. Gniazdo keystone to kolejny niezwykle przydatny element. Wykorzystuje się go w instalacjach wewnętrznych, głownie takie sieci zakłada się w firmach, które chcą zachować poufność danych i nie dopuścić do niebezpiecznego wycieku jakichkolwiek informacji. Sieć wewnętrzna pomaga zachować bezpieczeństwo, trzeba jednak pamiętać także o innych zasadach, które wiążą się z używaniem sieci wewnętrznej. Takie sieci tworzy się przy użyciu skrętki. Kabel skrętka składa się z kolorowych przewodów skręconych ze sobą.

Dzięki kolorom informatycy mogą domyślić się jak prawidłowo połączyć kabel, w jakiej kolejności mają być małe kabelki. Należy się również zastanowić nad wyborem producenta wymienionych kabli i urządzeń.

Dodaj komentarz