Rady od mechanika regenerującego turbosprężarki

Rady od mechanika regenerującego turbosprężarki

 

Gdy ludzie słyszą czym się zajmuję, od razu pojawia się setka pytań dotycząca ich samochodów i ciężarówek. Początkowo mnie to cieszyło, później irytowało, teraz zaś udzielanie rad traktuję to jako swoisty obowiązek. W końcu do kogo ludzie mają się zwrócić, jak nie do mnie?

Najczęściej padają pytania o regenerację turbosprężarek w ciężarówkach

turbosprężarki do ciężarówek - regeneracjaSzczerze mówiąc to i tak cieszę się z tego, że ludzie wiedzą o tym, jak istotne są turbosprężarki w większych samochodach. Jeszcze do niedawna element ten był często marginalizowany i naprawiany dopiero wtedy, gdy kompletnie się popsuł. Obecnie ludzie chcą znacznie wcześniej wiedzieć o ewentualnych problemach, by móc im na bieżąco przeciwdziałać. Nie zawsze jest tak, że w porę uda się zauważyć problem. Czasem ludzie nie wiedzą skąd bierze się dany dźwięk w silniku, dlatego też ignorują go błędnie sądząc, że to wkrótce się skończy. Prawda jest jednak taka, że jeśli silnik wydaje z siebie dziwne dźwięki, to jest to pierwsze ostrzeżenie, że coś jest nie tak. Na ten moment warto jest się już zastanowić nad tym, czy nie udać się do mechanika specjalisty. Różne części wymagają różnego nakładu sił i pracy. Jeśli chodzi o turbosprężarki do ciężarówek – regeneracja jest co jakiś czas konieczna. Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy będzie trzeba ją wykonać, ale przez cały czas należy mieć na uwadze fakt, że naprawa jest znacznie tańsza niż zakup i montaż nowej. Dlatego jeśli mamy choćby cień podejrzeń, że z naszą turbosprężarką w ciężarówce stało się coś niedobrego, to nie ma na co czekać. Czym szybciej rozwiążemy problem, tym lepiej dla nas.

Każdemu pytającemu udzielam dokładnie tego samego zestawu rad. Ciężko jest na oko ocenić kiedy turbosprężarka będzie nadawała się do remontu, a już tym bardziej określić na odległość, po pokonaniu jakiego dystansu będzie zbyt zużyta na dalszą jazdę.