Rodzaje przedłużaczy do użytku domowego

Rodzaje przedłużaczy do użytku domowego

Wraz ze wzrostem liczby urządzeń elektrycznych w naszym domu, zwiększa nasza potrzeba posiadania wielu gniazdek elektrycznych. Najpopularniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem tego problemu jest zakupienie odpowiedniego przedłużacza. Ich ilość na rynku jest bardzo duża, dlatego musimy wiedzieć jaki model możemy kupić i do jakiego urządzenia będzie się on najlepiej nadawał.

Najpopularniejsze rodzaje przedłużaczy domowych

producent przedłużaczyJeżeli chcemy podłączyć jedno lub kilka urządzeń, które nie wymagają użytkowania profesjonalnego sprzętu, możemy kupić zwykły przedłużacz domowy. Dzięki niemu możemy zasilić każdy prosty sprzęt (pralka, odkurzacz czy wszelkiego rodzaju oświetlenie). Dzięki temu, że posiadają one uziemienie oraz ochronę przeciwprzepięciową, możemy liczyć na stabilną pracę urządzenia i ochronę przed nieoczekiwanym zwarciem elektrycznym. Zwykłe przedłużacze dla domu mogą być wyposażone w jedno, dwa lub więcej gniazdek. Ilość gniazdek i ich wybór zależy od naszych potrzeb. Producent przedłużaczy oferuje także modele, które są przeznaczone do podłączania urządzeń wrażliwych na zmiany i skoki napięcia. Należą do nich przede wszystkim komputery i różnego rodzaju monitory i telewizory. Do podłączenia tego typu urządzeń stosuje się przede wszystkim specjalne rozgałęziacze. Noszą one nazwę „listew” i mogą służyć nie tylko do podłączania urządzeń elektrycznych, ale także wszelkiego rodzaju sprzętów, mogących być zasilanych z gniazda USB (tablety, smartfony czy lampy rowerowe).

Wybór dobrej klasy przedłużacza zapewnia odpowiednią ochronę naszego sprzętu przed jego nieoczekiwanym uszkodzeniem. Markowe i nowoczesne przedłużacze zapewniają pewną pracę rozbudowanych urządzeń elektronicznych, i dostarczają do nich dobrej jakości napięcie.