Rowerki bezpedałowe skip hop – czy to najlepsza opcja na początek?

Rowerki bezpedałowe skip hop – czy to najlepsza opcja na początek?

Zwykle dzieci są gotowe na rower w wieku trzech lat. Są to najczęściej trój lub czterokołowce, gdzie rodzice mają specjalną rączkę z tyłu aby móc pchać swoje pociechy. Jednak czy to jedyne rozwiązanie?

Skip Hop i produkty dla dzieci.

skip hopCałkiem niedawno na rynku pojawiły się tzw. rowerki dla dzieci biegowe. Budową przypominają ode tradycyjne rowery dwukołowe, jednak nie mają one wbudowanych pedałów, a jazda na nich przypomina tradycyjny jeździk, na przykład ten ze Skip Hop. Dziecko, aby się poruszać pojazdem musi odpychać się nogami od ziemi. Jest to zdecydowanie sposób na rozwój zdolności motorycznych i koordynacji malca, a także wprowadzenie w świat rowerowy. Z w późniejszym czasie ułatwi to dziecku kontrolę nad pierwszym jednośladem. Z takiego rozwiązania bez problemu mogą korzystać dzieci już w wieku piętnastu miesięcy. Jednak aby prawidłowo spełniał on swoją funkcję, niezbędne jest to, aby odpowiednio taki pojazd dobrać. Przede wszystkim podstawą jest to, aby dziecko mogło siedząc na siodełku, bez problemu podpierać się obiema stopami, nie tylko stojąc na palcach. Poza tym w pełni dbając o bezpieczeństwo malucha podczas jazdy na pierwszym rowerze, nie można zapomnieć o zakupie kasku i ochraniaczy. Niefortunny upadek i uderzenie w głowę, może skończyć się nawet śmiercią, dlatego tak ważne jest aby te małe głowy odpowiednio zabezpieczyć. Gdzie szukać takich rowerków? Z pewnością znajdziemy je we wszystkich stacjonarnych sklepach dla dzieci typu Skip Hop, Smyk itd.

Rowerki biegowe są zdecydowanie o wiele lepszą alternatywą na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze niż tradycyjne trój i czterokołowce. Przede wszystkim wzmocnią one siłę nóżek dziecka, tak aby w późniejszym czasie łatwiej było im pedałować.