Różne rodzaje wylewek do baterii

Różne rodzaje wylewek do baterii

Bateria i cały system kranów, które są zainstalowane w naszej kuchni lub łazience, mogą różnić się od siebie w sposób diametralny. Podstawowym elementem, który odróżnia je od siebie, jest sposób ich instalacji. W zależności od tego, jaki typ kranu posiadamy, możemy wybrać różne rodzaje wylewek, które będą najczęściej montowane w sposób górny lub dolny. Tego typu wylewki mogą być także wybierane pod względem wielu kształtów.

Wiele rodzajów wylewek do kranów i baterii

Wylewka do bateriiIstnieje wiele typów wylewek do baterii, które są instalowane w kuchni. Są to najczęściej wylewki o przekroju okrągłym, a także wszelkiego rodzaju modele z regulatorami strumienia. Wylewka do baterii kuchennej może zatem być projektowana w kształcie litery F lub U. Obie te wersje są niezwykle często instalowane w kuchniach, dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi. Wylewka w kształcie litery F jest najczęściej podstawowym elementem baterii, które są zamontowane w zlewozmywakach kuchennych. Istnieją także wylewki o innym przekroju niż okrągły. Wiele typów wylewek posiada owalny lub spłaszczony przekrój. Tego typu modele są często wykorzystywane do montażu w łazienkach. Wiele typów wylewek może być także wybieranych ze względu na ich długość. Długość ma szczególne znaczenie, gdy chcemy, aby wylewka pasowała idealnie do umywalki czy zlewozmywaka. Wiele typów wylewek jest także dobieranych ze względu na materiał, z którego zostały wykonane.

Dzięki dużemu asortymentowi wylewek możliwe jest idealne dobranie ich modeli do reszty armatury kuchennej lub łazienkowej. Wylewki mogą także być idealnym dopełnieniem niklowanych lub plastikowych elementów baterii, które są zainstalowane w naszej łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu sanitarnym. Dzięki temu może sprawić, że armatura będzie wyglądać jednolicie.