Sauna w Bydgoszczy

Sauna w Bydgoszczy

 

Do niedawna jeszcze Bydgoszcz nie miała za wiele do zaoferowania osobom w wieku senioralnym. Na szczęście to się zmieniło. Niedawno powstało nowe, ciekawym miejsce dla ludzi starszych, w którym będą mogli miło spędzić czas, między innymi wygrzać się w saunie. 

Seniorzy z Bydgoszczy odpoczywają w saunie

sauna bydgoszczW bydgoskim Myślęcinku otwarto Ośrodek Odnowy i Rekreacji Dla Seniorów. Powstała nawet pierwsza sauna przystosowana dla niepełnosprawnych. Osoby po sześćdziesiątym roku życia będą mogły odpocząć w towarzystwie znajomych, zabawić się, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Skorzystają z treningów usprawniających zdolności poznawcze, zagrają w ping-ponga, w szachy, poćwiczą na siłowni. W ośrodku będą organizowane różne zajęcia tematyczne, między innymi kurs szydełkowania, pieczenie ciasteczek, kurs komputerowy dla początkujących. Dla chętnych czekają także sesje ćwiczeń z rehabilitantem oraz jest dostępna sauna – Bydgoszcz zyskała nowe, fajne miejsce dla seniorów. Sauna, będąca terapią dla ciała i duszy, pozwoli zregenerować się po wysiłku fizycznym oraz intelektualnym. Warto wspomnieć, że regularne korzystanie z sauny pozwala na odstresowanie i usuwa zmęczenie. Pomieszczenie jest nagrzane do 100 stopni. Kilkunastominutowy seans w saunie rozgrzewa skórę do 42 stopni – w tej temperaturze giną wszystkie bakterie i wirusy. Nie wszyscy mogą jednak z niej korzystać. Osoby cierpiące na zapalenie stawów, astmę oskrzelową oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc powinny wystrzegać się wizyty w saunie.

Ośrodek Rekreacji w Bydgoszczy to doskonały pomysł na aktywizację seniorów. Przy okazji mają okazję zadbać o swoje zdrowie – na przykład w saunie, która poprawia krążenie i pomaga się odprężyć. Nareszcie osoby starsze mają alternatywę dla kolejnego popołudnia spędzonego przed telewizorem.