Serwery na stronę internetową

Serwery na stronę internetową

Strona internetowa to tak naprawdę ciąg znaków w popularnym języku skryptowym, który jest interpretowany przez przeglądarkę, przerabiającą te informacje na łatwą w odbiorze wizualnym stronę. Te dane zawierające skrypt znajdują się na jednym z wielu serwerów, które udostępniają usługi przechowywania tej strony i udostępniania jej w odpowiedni sposób przeglądarkom.

Serwery hostingowe dla stron internetowych

Serwery na stronę internetowąUsługa, która polega na przechowywaniu i udostępnianiu naszej strony internetowej to tak zwane usługi hostingowe. Takie usługi różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego też przed wyborem odpowiedniego serwera trzeba się zapoznać z ofertą. Każdy serwer hostingowy daje nam dostęp do pewnej ilości miejsca przeznaczonego na przechowywanie danych strony internetowej. Im większą mamy stronę ,tym więcej tego miejsca potrzebujemy. To podstawowy parametr, opisujący każdą stronę internetową. Poza tym serwer hostingowy ma wiele innych funkcji. Niektóre z nich to wielkość transferu, który możemy wykorzystać do przesyłania strony w odpowiedzi na zapytania przeglądarek, dodatkowe miejsce na skrzynki pocztowe z naszą pocztą, a także usługi dodatkowe, takie jak monitoring ruchu na stronie, czy też zabezpieczenie połączenia. Choć wiele z tych usług może nam się wydawać niepotrzebna, to po głębszym zastanowieniu stwierdzimy zapewne, że mogą być przydatne. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie strony protokołem zabezpieczającym przesyłane dane.

Usługi hostingowe różnią się także ceną. Za więcej możliwości serwera trzeba odpowiednio zapłacić. W większości przypadków najwyższe pakiety usług będą zbyt drogie na nasze możliwości, ale gdy tylko prowadzimy jakiś większy serwis internetowy, wymagający dużego transferu i ogromnej ilości miejsca, to zaczynamy się rozglądać właśnie za tego typu pakietami.