Soczewki dla astygmatyków

W naszym społeczeństwie jest coraz więcej wad wzroku. Wynika to nie tylko z np. spędzania dużej ilości czasu przed ekranami komputerów czy telewizorów, ale czasami są to również wady wrodzone. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm, które można korygować nosząc okulary bądź soczewki.

Miękkie soczewki do korekcji astygmatyzmu

soczewki toryczneObecnie osoby poszukujące soczewek do korekcji astygmatyzmu mają spory wybór, lecz nie aż tak duży jak te, które mają tylko dalekowzroczność lub krótkowzroczność. Mimo wszystko jest w czym wybierać, dlatego też każdy powinien być w stanie znaleźć odpowiednie dla siebie soczewki toryczne. Mogą one być zarówno silkonowo-hydrożelowe, jak i hydrożelowe. Te drugie z reguły charakteryzuje wyższy stopień nawilżenia, ale gorsza przepuszczalność tlenu, dlatego rzadko nadają się do noszenia przez cały dzień. Soczewki toryczne silkonowo-hydrożelowe dobrze przepuszczają tlen, a producenci tworzą takie produkty, które posiadają coraz lepszy stopień nawilżenia, więc są też odpowiednie dla osób, które posiadają dość suche oczy. Jeśli więc posiadamy astygmatyzm, a nie chcemy nosić okularów, to z pewnością znajdziemy soczewki toryczne, w których będziemy czuć się dobrze i świat znów stanie się wyraźny. Można wybierać wśród soczewek jednodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych, mniej i bardziej sztywnych. Warto pamiętać, że bardzo miękkie soczewki są najbardziej komfortowe.

Kupując toryczne soczewki nie zapomnijmy też o kupnie odpowiedniego płynu do ich mycia i pielęgnacji, najlepiej takiego bez konserwantów, by uniknąć podrażnienia oka, jakie mogłyby one wywołać. Dobrym pomysłem jest też zakup płynu nawilżającego, zwłaszcza jeśli pracujemy przed ekranem, przez co rzadziej mrugamy i nawilżenie oka jest słabsze.