Solidne krosno malarskie

Solidne krosno malarskie

 

Od dzieciństwa bardzo lubiłam malować i rysować moje zainteresowanie sztuką z roku na rok było coraz większe. W szkole miałam najlepsze oceny z plastyki i swoją przyszłość wiązałam z malowaniem. Po zakończeniu gimnazjum udałam się do liceum plastycznego w moim mieście.

Krosno malarskie podstawą dobrego obrazu

krosna malarskieSwoją przyszłość wiązałam z malarstwem godzinami malowałam pejzaże i portrety. W czasie wolnym dorabiałam sobie malując na zamówienie różnego rodzaju obrazy. Dobrze namalowany obraz to składowa wielu czynników. Liczą się tu między innymi jakość materiałów jakie wykorzystuje się do swojej pracy. Dobre jakościowo farby, odpowiednie pędzle, dobrze naciągnięte płótno na ramę wpływa na końcowy efekt obrazu. Jednak to co w największym stopniu potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy obraz jest niewidoczne dla oka. Zanim to zrozumiałam wiele z moich obrazów po czasie wyglądało źle. Ramy pękały wyginały się deformując cały obraz. Krosna malarskie to podstawowy element dzięki któremu można zbudować podobrazie malarskie. Wykonana solidna drewniana rama z jednolitego drewna, suszonego w kontrolowanych warunkach gwarantuje że rama jest odpowiednio sztywna i stabilna. Sezonowanie drewna wykorzystywanego do wykonania ramy oraz jego prawidłowa obróbka ma wielki wpływ na jakość krosna. Dobrze przygotowane krosno na które naciąga się płótno malarskie to podstawa dobrego obrazu. Obraz taki w późniejszych latach nie wypacza się i nie przekrzywia dzięki czemu można cieszyć się pięknym malunkiem przez wiele lat. Teraz wybieram tylko krosna polskich producentów gdyż są one wykonywane z największą starannością z wysokiej jakości drewna. Dzięki temu mam pewność że wykonane obrazy na zamówienie będą długie lata wyglądać odpowiednio.

Każdemu kto dopiero zaczyna swoją przygodę z malarstwem radzę zaopatrzyć się najpierw w profesjonalne narzędzia. Nawet najpiękniejszy obraz może stać się nieatrakcyjny tylko przez to że krosno na którym się znajduje jest wykonane ze słabych jakościowo materiałów.