Sprawdzone metody ściągania zadłużenia

Sprawdzone metody ściągania zadłużenia

Mimo najlepszych chęci banków i firm udzielających kredytów, bardzo często zdarzają się sytuacje, iż kredytu udzielono osobie nieuczciwej, która nie ma zamiaru zwrócić kapitału. W takich sytuacjach, banki zwracają się do agencji windykacyjnych, by mieć jakąkolwiek szansę na odzyskanie zainwestowanych środków, lub przynajmniej ich części.

Skuteczna windykacja dużych wartości pieniężnych

windykacja w WarszawieW przypadku niewielkiej kwoty zadłużenia, jedna notyfikacja o wszczęciu postępowania windykacyjnego zazwyczaj jest wystarczająca, by przekonać większość dłużników do natychmiastowej zwroty zaległych wartości. Jednak wyższe kwoty często muszą być odzyskane po długim postępowaniu i wielu czynnościach, mających na celu nie tylko odnalezienie samej osoby windykowanej, ale również zabezpieczenie wszelkich informacji na temat środków i zarobków owej osoby, jak również uzyskania pozwoleń na zajęcie owych środków i źródeł wynagrodzenia. W najbardziej wymagających przypadkach, windykacja w Warszawie prowadzona jest jednocześnie przez agencje windykacyjne i biura detektywistyczne, na bieżąco wymieniające się informacjami na temat osoby windykowanej. Interwencja organów ścigania jest często wymagana, zwłaszcza przy sprawach dotyczących najwyższych wartości pieniężnych i braku kontaktu z osobą windykowaną, podczas których niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na wejście na posesje prywatne, oraz wykorzystanie narzędzi detektywistycznych.

Podczas prowadzenia takich postępowań, praca windykatora nie różni się za bardzo od tej wykonywanej przez prywatnego detektywa, w większości przypadków polegając na gromadzeniu jak największej ilości danych. Windykatorzy często uzyskiwali pozwolenie na współpracę z komornikami, mogąc dokonywać zajęcia mienia na miejscu, jeśli sytuacja tego wymagała.