Stalowa hala magazynowa

Stalowa hala magazynowa

 

Aeroklub rozrastał się bardzo szybko, gdyż nie brakowało entuzjastów lotnictwa i młodych pilotów, chcących uczestniczyć w pokazach, w jakiejkolwiek formie. Oznaczało to iż wreszcie mogliśmy zakupić kilka nowych maszyn, gdyż do tej pory używaliśmy dość starych samolotów, dawno już przestarzałych i bardzo drogich w utrzymaniu.

Modułowa hala ze stali

hale staloweNowy sprzęt wymagał jednak infrastruktury, a przede wszystkim, miejsca gdzie mógł być parkowany pomiędzy lotami. Na naszym lotnisku nie było jednak wystarczająco dużo zamkniętego miejsca, a z racji iż trzymanie samolotów na powietrzu było szczególnie niezalecane, zdecydowaliśmy się zainwestować nieco więcej w część lotniska należącą do klubu. Jeden z naszych stałych widzów pracował dla firmy stawiającej hale stalowe, i słysząc o problemach z brakiem miejsca, polecił nam ofertę firmy. Hale które owa firma budowała nadawały się niemal do dowolnego celu, od stworzenia linii produkcyjnej, po miejsca magazynowe, w tym również parki maszynowe i nawet hangary. Wszelkie części hali, które byłyby potrzebne do stworzenia takiego hangaru były już w ofercie, dlatego nie mieliśmy zbyt dużego problemu ze stworzeniem modelu za pomocą programu na stronie firmy. Wszystkie modele hal były proste, aczkolwiek bardzo wytrzymałe, i mogły być niemal dowolnie konfigurowane, gdyż składały się z segmentów, które w trakcie budowy były ze sobą łączone, tworząc jedną całość.

Więcej pracy niż samo postawienie hali zajęło przygotowanie podłoża, gdyż hala hangaru została wykończona w zaledwie trzy dni przez pracowników firmy, i nie wymagała użycia ciężkiego sprzętu ani przeprowadzenia bardzo ekstensywnych robót ziemnych. Hala, mimo zastosowania lekkich materiałów, spełniała wszystkie normy bezpieczeństwa i mogła być oddana do użytku natychmiast po wykończeniu.