Talerze jednorazowe też mogą być eleganckie!

Talerze jednorazowe też mogą być eleganckie!

 

Organizując kilka lat temu majówkę postanowiłam, ze nie będę się za bardzo wysilać, jeżeli chodzi o sprzątanie na działce czy zaraz po całej imprezie. Wolałam ten czas przeznaczyć na przygotowanie dobrego jedzenia. Miał to być grill na powietrzu dla ośmiu osób. Miałam to szczęście, że pogoda akurat dopisała i mogłam się wykazać.

Talerze jednorazowe w ciekawych kolorach

solidne talerze jednorazoweChciałam sobie ułatwić pracę, więc pojechałam do supermarketu i tam chciałam zaopatrzyć się w jakieś solidne naczynia jednorazowe. Zauważyłam, że w asortymencie są różne kształty tych talerzy oraz kolory. Do dyspozycji miałam białe, różowe, pomarańczowe, zielone i niebieskie. Postanowiłam, że kupię po trzy sztuki z każdego koloru. Biorąc je do ręki stwierdziłam, że sa to solidne talerze jednorazowe. To dobrze, bo moi znajomi potrafią wariować i niejednokrotnie tłukli moje talerze. Oprócz tych produktów kupiłam jeszcze sztućce jednorazowe, serwetki oraz kubeczki. Kubeczki również były kolorowe. Miałam więc pomysł na to, w jaki sposób je ułożyć na stole. Kiedy nadszedł dzień imprezy rozłożyłam na stole serwetki w różnych kolorach. Na nich postawiłam talerze, obok sztućce i kolorowe kubki. Wyglądało to naprawdę elegancko! Te wiosenne kolory talerzy i innych sztućców sprawiły, że impreza była naprawdę udana. Oczywiście nie bez znaczenia jest także dobre towarzystwo, bo prawda jest taka, że nie ważne co jesz i na czym jesz, tylko z kim jesz. Od tego czasu mam w domu zawsze w zapasie kolorowe talerzyki, które sprawdzają się nie tylko w czasie wiosny czy lata, ale i również zimą.

Teraz będę szykować imprezę karnawałową. Oczywiście w grę nie wchodzą naczynia tradycyjne, tylko kolorowe jednorazowe, które przecież wspaniale się prezentują. Nie lubię sprzątać po imprezie. Chyba nikt tego nie lubi.