Tani oraz trwały budżetowy rower szosowy

Kolarstwo szosowe potrafi urzec swoim pięknem, a szybka jazda na rowerze, który pozwala rozwijać znaczne prędkości i daje bardzo dużo frajdy i adrenaliny. Każdy początkujący kolarz myśli o jak najlepszym rowerze, lecz do zastosowań amatorskich wystarczy zakupić rower za niezbyt wygórowaną kwotę. Dzięki temu będziemy mogli podnosić naszą formę, a rower będzie działał sprawnie przez wiele sezonów.

Rower szosowy dla początkującego amatora kolarstwa

rower szosowy - sklepKiedy zaczniemy myśleć na poważnie o zakupie pierwszej szosówki, na pierwszy plan wysuwają się rowery zbudowane dzięki ramie aluminiowej. Aluminium jest bardzo sztywnym i trwałym materiałem, a przy tym stosunkowo lekkim. Pozwoli to na stworzenie trwałego i ładnego roweru za dość niewygórowaną kwotę. Kolejnym ważnym elementem roweru są koła. Kupując rower szosowy – sklep lokalny pomoże nam w tym – powinniśmy zwrócić baczną uwagę na materiał, z jakiego wykonane są obręcze kół. Spotkamy zatem kola stworzone z aluminium lub z włókna węglowego. Ten drugi materiał jest niewątpliwie lżejszy i służy do konstruowania rowerów zawodniczych, w których liczy się bardzo niska masa całego jednośladu szosowego. Nie bez znaczenia są również piasty zastosowane w naszym rowerze. Do wyboru mamy zarówno wersje zbudowane z użyciem łożysk zamkniętych, jak i tradycyjnych stożków i kulek. Oba rodzaje zapewniają dobre toczenie kół.

Wybór roweru szosowego najlepiej uzgodnić ze sprzedawcą, który pomoże nam dobrać odpowiedni rozmiar ramy i pomoże w początkowych regulacjach napędu. Warto także odwiedzić sklepy internetowe, które oferują wyprzedaże rowerów z poprzedniego sezonu w atrakcyjnych cenach. Mamy wtedy możliwość nabyć bardzo dobry rower szosowy, posiadający trwały osprzęt, taniej o nawet 1/3 sumy początkowej.