Technologia rzepów samoprzylepnych

Technologia rzepów samoprzylepnych

 

Czasami zdarza się tak, że chcemy zamontować coś na ścianie, ale wiercenie w niej dziur na haki to nienajlepszy pomysł. W takim przypadku musimy wymyślić jakiś inny sposób montażu. Na rynku dostępne są rzepy za pomocą których możemy przymocować dowolną rzecz do ściany bez ingerencji w strukturę ściany.

Samoprzylepny rzep montażowy

rzepy samoprzylepneCiężko jest zaplanować wszystko dokładnie. Często zdarza się tak, że półka zamontowana na ścianie po jakimś czasie przestaje nam pasować w danym miejscu i chcemy ją przesunąć. Jeśli półka była zamontowana przy pomocy haków, to w ścianie zostaną nam niezbyt estetyczne dziury, które musimy zaszpachlować, a później zamalować. Dlatego dużo lepiej jest korzystać z rzepów samoprzylepnych. Rzepy samoprzylepne pozwalają nam na zawieszenie dowolnej rzeczy na ścianie, która waży do kilkunastu kilogramów. Rzep jest przymocowywany do ściany za pomocą kleju. Klej jest bardzo mocny, dzięki temu rzep nie odkleja się od ściany. Dużą zaletą takich rzepów jest to, że są one wielokrotnego użytku. Rzepy nadają się do montażu wewnętrznego, jak i zewnętrznego, ponieważ klej jest odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Rzep doskonale trzyma się każdej nawierzchni. Bez różnicy czy powierzchnia do której go przyklejamy jest chropowata jak tynk, czy gładka jak lustro, to rzepy będą się bardzo dobrze trzymać. W przypadku, gdy uznamy że rzep nie jest już nam potrzebny w danym miejscu, to możemy go odkleić.

Rzepy są dostępne w dobrych sklepach budowlano remontowych, a także na wielu aukcjach internetowych. Wybierając długość taśmy z rzepem, musimy liczyć się z tym, że aby coś zamontować w ten sposób, to musimy kawałek przykleić do ściany, a drugi tej samej długości do przedmiotu, który zamierzamy zamontować.