Trudny wybór fotelika dla dziecka

Trudny wybór fotelika dla dziecka

Wielu rodziców chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku podczas jazdy czyta mnóstwo stron internetowych dotyczących wyboru fotelika, ale wciąż czują się zagubieni wśród tylu informacji, często sprzecznych ze sobą.

Jak wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka?

recaro fotelik dla dzieckaWybierając fotelik dla swojego dziecka warto postępować według czterech najważniejszych zasad, które ułatwiają podjęcie właściwej decyzji. Po pierwsze należy wybrać fotelik samochodowy dopasowany do wzrostu oraz wagi dziecka, które będzie z nami w nim podróżowało. Recaro fotelik dla dziecka można podzielić na pięć grup. Pierwszym fotelikiem jaki powinniśmy zakupić dla swojego dziecka jest fotelik dla niemowląt, który montowany jest tyłem do kierunku jazdy. Po drugie warto sprawdzić jak dany fotelik wypadł w testach zderzeniowych, w których najwyższa ocena to 5 gwiazdek. Najczęściej jednak poleca się foteliki, które otrzymały trzy gwiazdki, ponieważ pasują one do większości aut. Po trzecie zanim kupimy fotelik lepiej sprawdzić czy pasuje on do naszego modelu samochodu. W dobrych sklepach można poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze lub dopasowaniu modelu do naszego auta. W takim przypadku sprzedawca wychodzi z nami na zewnątrz i pomaga nam zamontować fotelik. Zdarza się też tak, że sprzedawca sam oferuje nam jakieś modele, które idealnie pasują na samochodu. Stabilne zamocowanie to jeden z najważniejszych czynników jakie wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Po czwarte warto poświęcić kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut na przeczytanie instrukcji obsługi, bo może się zdarzyć, że uchroni nas to przed podjęciem złej decyzji.

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, dlatego warto dobrze się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Lepiej wiedzieć wszystko o foteliku przed wypadkiem, ponieważ po wypadku będzie już za późno i będziemy mogli za to obwiniać tylko siebie.