Tworzymy konkurencję

Tworzymy konkurencję

Dla bardzo wielu osób przychodzi w życiu taki moment, kiedy decydują się otworzyć własny sklep. Nie ma najmniejszego znaczenia, jakiego rodzaju on będzie – może to być osiedlowy sklepik spożywczy, może to być sklep z ubraniami albo też coś bardziej specjalistycznego, na przykład sklep z obuwiem roboczym.

Konkurencja na wolnym rynku jest bardzo potrzebna.

odzież roboczaBardzo często ma to miejsce w przypadku osób, które większość swojego życia spędziły, pracując w handlu, w sklepie o podobnym charakterze albo o charakterze nieco odmiennym. Możliwe, że na przykład był to sklep z odzieżą roboczą. Nikogo chyba nie zaskoczy stwierdzenie, że właśnie tacy ludzie będą tworzyli najlepszych właścicieli, znacznie lepszych od osób, które do tej pory nie miały żadnej styczności z branżą roboczą. Skąd bierze się potrzeba uruchomienia własnej, niewielkiej firmy? Powody mogą być bardzo różne. Być może część osób po prostu zdecydowała się na powiedzenie stop osobom, które wyzyskiwały je w poprzedniej pracy. Może tam niemożliwe wręcz było wzięcie urlopu w wymarzonym przez siebie terminie, bezpłatne nadgodziny były codziennością, a przepisy zawarte w kodeksie pracy były notorycznie pogwałcane. Możliwe również, że atmosfera wśród osób ze sobą pracujących była na tyle negatywna, że aż nie miało się ochoty wśród nich pracować. Wiele ludzi wówczas właśnie decyduje się na otworzenie konkurencyjnego sklepu. Będzie to dla nich znacznie prostsze niż dla osób, które nigdy w życiu nie robiły czegoś podobnego – ktoś, kto od wielu lat pracował w sklepie z odzieżą roboczą, doskonale wie, który producent rękawic roboczych jest bardziej godny zaufania, a któremu dla własnego zdrowia lepiej nie ufać wcale. Znacznie łatwiej również będzie mu podjąć decyzję dotyczącą tego, który producent obuwie robocze sklep lepiej sprawdzi się w regularnych dostawach towaru i wywiązywaniu się z podpisanych umów.

Dlatego właśnie warto próbować otworzyć coś własnego. Jeżeli nam się nie uda – trudno, przynajmniej próbowaliśmy. Jeżeli jednak nasza firma rozwinie się, satysfakcja będzie nieporównywalna z niczym.

Artykuł napisany przy współpracy z:

http://eurobhp.com/ochrona-nog,c140.html

Dodaj komentarz