Usuwanie wilgoci, pleśni i grzybów

Usuwanie wilgoci, pleśni i grzybów

Problem wilgoci oraz pleśni i grzybów jest szczególnie popularny na Wyspach Brytyjskich gdzie panuje klimat idealny do ich obecności i rozwoju. Niemniej jednak w Polsce ten problem też występuje i co raz więcej osób odwiedza markety budowlane by zapytać o skuteczne środki pochłaniające wilgoć. Niekiedy tej wilgoci jest tak dużo, że należy podjąć bardziej radykalne kroki.

Skuteczne osuszanie budynku

osuszanie budynków krakówObecnie najpopularniejszą metodą osuszania budynków jest używanie odpowiednich osuszaczy i nagrzewnic. Są to urządzenia podnoszące temperaturę powietrza oraz zasysają powietrze przepełnione wilgocią. Takie powietrze jest tam poddawane obróbce termicznej w taki sposób, że cząsteczki wilgoci skraplają się wewnątrz osuszacza i wydostaje się z niego powietrze suche. W przypadku szybkiego zdiagnozowania problemu nadmiernej wilgoci w domu można zastosować najprostsze rozwiązanie jakim jest wietrzenie. Kolejnym ważnym krokiem jest dokładne sprawdzenie drożności naszego systemu wentylacji, który często jest głównym winowajcą wspomnianego problemu. Wilgoć kojarzy się z domami położonymi w pobliżu morza i jezior ale pojawia się nie tylko tam. Częstym zapytaniem w Internecie jest ostatnio fraza osuszanie budynków Kraków, więc jak widać problem dotyczy również dużych miast. Bardzo często wilgoć pojawia się w budynkach nieocieplonych lub ocieplonych nieodpowiednio. Jeśli dopiero budujecie lub remontujecie swoje mieszkanie to warto zapytać w marketach o farby z dużą paroprzepustowością.

Większość farb, które używamy do malowania ścian w naszym domu  posiada słabe parametry odnośnie przepuszczania pary i wówczas ściana nie oddycha. Jest to bardzo niepożądane zjawisko i należy rozważyć wybór odpowiednich farb oraz tynków. Kluczowe jest również kontrolowanie temperatury wewnątrz naszego domu ponieważ zbyt słabe ogrzewanie wpływa na wzrost wilgotności powietrza.