Uzdrawiający masaż leczniczy

Uzdrawiający masaż leczniczy

Jak wskazuje nazwa masaż leczniczy ma na celu wsparcie regeneracji organizmu po stanie chorobowym. Nie oznacza to, że nie może on być przyjemnym elementem rehabilitacji. Dotyk masażysty sprawi, że chory odpręży się i poczuje lepiej również psychicznie.

Przymusowy relaks podczas masażu leczniczego

masaże lecznicze - KrakówNajbardziej znanym każdemu wskazaniem do skierowania przez lekarza na masaże lecznicze – Kraków nie jest tu wyjątkiem – są wszelkie bóle kręgosłupa, jego zwyrodnienia oraz rwa kulszowa. Działania masażysty, który jednocześnie musi być wykształconym rehabilitantem, doskonale wpływają na wszelkie usztywnienia oraz napięcia spowodowane stresem oraz siedzącym trybem życia. Jednak masaż leczniczy to także wsparcie leczenia w przypadku bolesnych kontuzji jak złamania, zwichnięcia i skręcenia. Zastosowany wówczas zabieg zmniejsza obrzęk, przyspiesza regenerację tkanek, poprawia ich ukrwienie, a co za tym idzie, również odżywienie oraz likwiduje przykurcze i ból. W przypadku uszkodzenia ścięgien i mięśni likwiduje wysięk, zmniejsza ból oraz zapobiega ograniczeniom w ruchomości stawów. Masaż leczniczy jest także zalecany osobom przewlekle leżącym jako profilaktyka w powstawaniu bolesnych i trudnych w leczeniu odleżyn. Rodzaj zastosowanych chwytów podczas masażu zależy od schorzenia, jaki ma leczyć. Zazwyczaj przed zabiegiem rehabilitant dokładnie opowie o planowanych działaniach, a jego pierwsze ruchy będą delikatne, aby dobrze poznał możliwości i charakterystykę skóry pacjenta.

Dla wielu osób wspomniane działanie relaksacyjne masaży leczniczych brzmi jak ponury żart. Wiele osób już na samą myśl o dotykaniu obolałych miejsc ma ochotę uciekać. Jednak wprawna ręka rehabilitanta sprawi, że każdy kolejny z serii zabieg będzie przyjemniejszy.