Użyteczność zabezpieczeń antykradzieżowych do felg

Użyteczność zabezpieczeń antykradzieżowych do felg

Odkąd tylko kupiłem nieco lepsze auto, w którym fabrycznie zamontowane już były drogie felgi, wszyscy w rodzinie zaczęli mówić, żebym patrzył gdzie zostawiam swój samochód. Niektórzy zaczęli mi radzić zakup dodatkowych zabezpieczeń. Być może było w tym trochę racji.

Dzięki zabezpieczeniom antykradzieżowym nie ukradziono mi felg

zabezpieczenia antykradzieżowe do felgPoczątkowo nic sobie z tego nie robiłem, ale dziwne poczucie niepokoju przez cały czas rosło. Czułem, jak intuicja mówi mi, że powinienem zainstalować jakiegoś rodzaju zabezpieczenia, ponieważ może wydarzyć się coś złego. Nie chciałem wynajmować garażu tylko po to, by nikt nie ukradł mi samochodu albo felg od niego. Uznałem, że faktycznie zabezpieczenia będą dobrym pomysłem. W końcu to jednorazowy wydatek, a pozwoli mi się poczuć znacznie spokojniej w związku z moimi felgami. Odpaliłem komputer i sprawdziłem jak drogie są zabezpieczenia antykradzieżowe do felg, które są polecane na stronach internetowych i forach. Okazało się, że ich koszt jest znacznie niższy, niż się spodziewałem. Teraz nie dziwiło mnie już kompletnie, że ludzie inwestują w coś takiego. Moja intuicja okazała się mieć rację – trzy dni po zamontowaniu zabezpieczeń miała miejsce pierwsza próba kradzieży moich felg. Policja powiedziała, że złodzieje byli doświadczonymi zawodowcami, ale nie spodziewali się takiego rodzaju zabezpieczeń. Gdybym nie miał tego zamontowanego, prawdopodobnie byłbym już teraz w sklepie i szukał nowych felg do mojego auta. To była przestroga – warto jest kupować zabezpieczenia i słuchać intuicji.

Tamte wydarzenia uświadomiły mi, że równie dobrze, jak prawie straciłem felgi, mogę stracić cały samochód. Nie zwlekałem ani chwili dłużej – kupiłem dodatkowe zabezpieczenia również na całe auto, i dla pewności postarałem się o ubezpieczenie AC. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.