W jakim stylu urządzić ogród?

W jakim stylu urządzić ogród?

Piękny i zadbany ogród jest marzeniem każdego właściciela domu. Bardzo często w okresach wiosny i lata spędzamy w nim dużo czasu i zachwycamy się wyhodowanymi roślinami. Obecnie możemy urządzić ogród w stylu angielskim lub francuskim, a także japońskim, lub nawet wiejskim. Każdy właściciel ogrodu sam wybiera odpowiedni styl, w którym chcę urządzić ogród.

Czym różni się ogród wiejski od nowoczesnego?

ogrody warszawaObecnie mamy wiele typów ogrodów, które możemy urządzić u siebie więc wybór wcale nie jest taki łatwy. Jednym z najpopularniejszych ogrodów jest ten w stylu wiejskim. Tutaj wszystkie rośliny sprawiają wrażenie, że zostały posadzone przypadkowo. W wiejskich ogrodach znajdziemy wielobarwne kwiaty, a także stare drzewa owocowe dzięki czemu kojarzy nam się to kwitnące łąką, a także pięknie wiejskim pejzażem. Najbardziej charakterystyczne dla wiejskiego ogrodu są róże oraz maki na także piwonie czy też nawet słoneczniki. Wiejskie ogrody są idealne dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na przycinanie kwiatów czy koszenie trawników. Dobrze jest w takiej sytuacji wynająć profesjonalnego ogrodnika, który doskonale wie jak dbać o ogrody Warszawa dysponuje wieloma profesjonalnymi firmami ogrodniczymi, które zajmują się zarówno sadzeniem roślin, ale także całoroczną pielęgnacją ogrodów. Możemy również zdecydować się na ogród nowoczesny, który charakteryzuje się prostotą oraz minimalizmem. W nowoczesnych ogrodach bardzo duże znaczenie mają meble ogrodowe, a także kolory donic i sama kolorystyka.

Najważniejsze w ogrodzie nowoczesnym jest to, aby trawnik był zawsze przystrzyżony, a także, żeby posadzić rośliny iglaste takie jak lawendy czy też mahonie. Dodatkowo w ogrodzie nowoczesnym montuje się specjalne oświetlenie, które ma podkreślać zalety ogrodu a ukrywać jego wady. Ogród nowoczesny jest zaprojektowany tak, aby służył głównie właścicielowi do wypoczynku.