Walizka kabinowa idealna na podróże

Walizka kabinowa idealna na podróże

Bez względu na to, czy wybieramy się na wakacje samolotem, samochodem czy pociągiem, niezbędna nam będzie walizka. Zapakowanie się do samochodu jest najprostsze, bo mamy do dyspozycji cały bagażnik i nie ogranicza nas żadna waga bagażu. Do pociągu weźmiemy najmniej, bo ciężko nam poruszać się z duża walizką. Podróżowanie samolotem jest jednak najtrudniejsze.

Mała walizka kabinowa czy duża rejestrowana?

walizki kabinoweKażda linia lotnicza ma swoje wymagania dotyczące rozmiaru walizki. Ponadto nie na wszystkie loty można bezpłatnie wziąć duży bagaż rejestrowany. Dla przykładu wybierając się do Anglii, na pokład samolotu możemy zabrać tylko walizki kabinowe. Doskonale mieszczą się one w luku bagażowym, znajdującym się nad siedzeniami podróżnych.  W przypadku lotów czarterowych, czyli takich, które są specjalnie organizowane przez biura podróży dla wakacyjnych wylotów, sprawa ma się zupełnie inaczej. Nadal na pokład samolotu wnosimy mała walizkę kabinową. Dodatkowo możemy wziąć bagaż rejestrowany, który umieszczany jest w ładowni samolotu. W czasie podróży nie mamy do niego dostępu. Natomiast walizki kabinowe są cały czas z nami. Możemy w nie włożyć przekąski, buty i letnie ubrania albo książkę. Dlatego też decydując się na podróżowanie samolotem, musimy zakupić walizki, które będą spełniały określone normy. Dotyczy to wymiaru bagażu, ale także jego wagi. Takich rygorystycznych zasad nie mamy w czasie wakacji samochodem czy pociągiem. 

Bez względu na to, jakim środkiem lokomocyjnym podróżujemy, na rynku znajduje się wiele walizek kabinowych. Wśród nich miękkie i twarde. Odnosi się to do materiału, z jakiego zostały wykonane i jego wytrzymałości. Dodatkowo możemy zabezpieczyć nasz bagaż kłódką na szyfr, aby uniknąć niespodziewanych wypadków.