Wyciskarka kuvings i szczoteczka usuwająca osad

Wyciskarka kuvings i szczoteczka usuwająca osad

Wszyscy dentyści podkreślają, że dbanie o nasze zęby jest bardzo ważne. Powinniśmy często i regularnie szczotkować zęby, do tego czyścić przestrzenie między nimi nitką dentystyczną i jeszcze do tego płukać całą jamę ustną specjalnymi płynami.

Wyciskarka kuvings a mycie zębów

wyciskarka kuvingsJeszcze do tego przeglądy raz na pół roku, piaskowanie, czy wybielanie. Jednak dzięki utrzymywaniu higieny jamy ustnej możemy nie tylko uniknąć bolesnych zabiegów u dentysty, ale również innych chorób, na które nasze zęby mają wpływ. Zatem czy lepsza będzie do tego zwykła szczoteczka, czy tez szczoteczka elektryczna oral b? Zdania co do tej kwestii bywają podzielone. Zwykła szczoteczka na pewno jest o wiele tańsza. Jej koszt to kilka, do kilkunastu złotych, w zależności od producenta czy jest on bardziej czy mniej znany. Każdy może zatem regularnie i bez strat finansowych wymieniać swoje szczoteczki. Za to szczoteczka soniczna philips to koszt kilkuset złotych. Kto z nas może pozwolić sobie na wydanie takiej kwoty, nawet jeśli jest to wydatek jednorazowy, a potem wymienia się tylko końcówki szczoteczki? Lepiej jest zainwestować w dobry inhalator, czy aparat do mierzenia ciśnienia, który sprawdzi się w każdym domu, a nie na szczoteczkę. Niektórzy twierdzą że taka cena jest uzasadniona. Do niej dochodzi jeszcze koszt baterii czy ładowania szczoteczki. To dodatkowy wydatek. A przecież nie jest to takie niezbędne jak nebulizator w przychodni, możemy się bez niej obyć. Podobno taka szczoteczka lepiej czyści i usuwa osad, ale nie jest to tak wielka różnica. Wyciskarka kuvings zrobi nam sok, po którym nie zostanie nam osad na zębach.

Do tego też nie każdy może używać szczoteczki elektrycznej, ze względu na zdrowie. Jednak wiele osób się na to decyduje, ponieważ jest to wygodny sposób mycia zębów. Ważne jednak, żeby sobie zdawać sprawę z ewentualnych przeciwwskazań.

Dodaj komentarz