Wygodne gogle do pracy

Ochrona oczu podczas prac warsztatowych była bezdyskusyjnie wymagana, i nikt z nas nie wyobrażał sobie przystąpienia do pracy bez tego elementu stroju ochronnego. Jednak sam rodzaj owej ochrony często był tematem wielu dyskusji z kolegami, którzy niejednokrotnie bardzo narzekali na standardowe okulary, jakich używali.

Gogle robocze z wentylacją

gogle ochronneOkulary, które mimo swojej wytrzymałości często powodowały dostawanie się opiłków pod szkła, coraz częściej były wymieniane przez kolegów na gogle, które o wiele lepiej osłaniały zarówno oczy, jak i górną część twarzy przed odpryskami i iskrami. Jednak podczas długiej i ciężkiej pracy, gogle miały tendencję do parowania, a tym samym do ograniczania widoczności, co podczas pracy mogło być przyczyną wielu wypadków. Z tego powodu, używane przez nas gogle ochronne w większości przypadków posiadały jakąś formę wentylacji. Podstawowo, gogle te miały otwory w oprawkach, które zazwyczaj były wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy, a otwory owe odprowadzały nadmierne ciepło spod gogli i zapewniały dostęp powietrza. Jednocześnie, były one ułożone w ten sposób, by nie przepuszczać pyłu ani dymu ze stanowiska pracy, a tym samym nie zmniejszać ochrony, jaką gogle zapewniały. Rzadziej spotykane modele gogli posiadały nawet niewielkie wentylatory, podobne do tych używanych w komputerach, które jeszcze lepiej odprowadzały ciepło, ale również mogły być użyte do chłodzenia użytkownika przy pracy w wysokich temperaturach.

Niezależnie jednak od odmiany, gogle ochronne były o wiele wygodniejsze niż okulary, i często o wiele wytrzymalsze. Mimo iż często bywały droższe od tanich okularów, to jednak zdecydowanie przewyższały je wytrzymałością, mogąc być używane przez wiele miesięcy bez śladu zużycia czy uszkodzeń.