Wysłanie pracowników na szkolenie sprzedażowe

Wysłanie pracowników na szkolenie sprzedażowe

Początkowo w mojej firmie pracowało dwanaście osób. Była to mała rodzinna firma, która sukcesywnie odnosiła sukcesy. Dzięki temu mogłem podpisywać kolejne kontrakty i zatrudniać więcej ludzi do pracy. Sprzedawcy, których zatrudniałem nie zawsze posiadali niezbędne doświadczenie.

Lepsze wyniki sprzedażowe po szkoleniu sprzedażowym

szkolenia GdańskKiedy podpisałem umowę współpracy z jednym z największych operatorów telefonii komórkowej, to uznałem, że pracowników trzeba odpowiednio przeszkolić. W grę wchodziły tylko profesjonalne sprzedażowe szkolenia Gdańsk był ogromnym miastem i wiele firm oferowało tego typu usługi. Zdecydowałem się podjąć współpracę z trenerem sprzedażowym, którego poznałem na targach handlowych. Opowiadał mi wtedy o sposobie prowadzenia szkoleń i efektach. Zależało mi, żeby moi pracownicy po takim szkoleniu sprzedażowym osiągali wyższe wyniki i to był podstawowy cel. Z trenerem uzgodniłem, że szkolenia będą odbywały się w siedzibie mojej firmy, co było w zasadzie wygodne dla wszystkich. Szkolenie odbywało się przez pięć dni i trwało po pięć godzin. Naturalnie wszystko odbywało się w ramach pracy, ale wiedziałem, że dzięki szkoleniu, na które wysłałem pracowników, będą lepsze efekty. Sam często przychodziłem do sali, żeby posłuchać jak trener prowadził szkolenie. Było dużo zagadnień, których nie znałem. Wszystko miało na celu podniesie skuteczności sprzedaży a trener doskonale wiedział co robi. Pracownicy sporo wynieśli z tego szkolenia sprzedażowego.

No i oczywiście miałem racje. Po szkoleniu od razu podskoczyły wyniki sprzedażowe o kilkadziesiąt punktów dziennie. Pracownicy byli zachwyceni, bo naturalnie przekładało się to na ich wynagrodzenie. Podziękowali mi nawet za szkolenie, które tak wiele wniosło do ich pracy.