Zakres i cennik inwentaryzacji budowlanej

Zakres i cennik inwentaryzacji budowlanej

Inwentaryzacja budowlana to bardzo ważna kwestia na której nie można oszczędzać. Wiedzą o tym szczególnie osoby, które noszą się z zamiarem przebudowy swojej posiadłości, jak również Ci noszący się z zamiarem kupna lokalu usługowego. Przed rozpoczęciem jakiekolwiek poważnej inwestycji, należy oszacować aktualny stan techniczny budynku, w czym pomoże nam doświadczony architekt. 

Inwentaryzacja budowlana liczy się od metra 

dokładne inwentaryzacje budowlaneZa jego usługę jednak musimy zapłacić. Każdy mając przed sobą widmo zapłaty myśli o wielkich kosztach. Jak się jednak okazuje inwentaryzacje budowlane liczone są od metra. Rozliczenie to jest niezwykle uczciwe zarówno dla samego usługodawcy jak i usługobiorcy. Ceny nie są wygórowane – jako, że usługa rozliczana jest w systemie metrowym za ten kwadratowy płaci się około trzech złotych. Cena naturalnie jest ogólna, więc warto jest zapytać się architekta o konkretną wycenę. Warto jest jednak zorientować się w temacie – dokładne inwentaryzacje budowlane obejmują nie tylko same ściany, ale również stropy, przekroje, elewację oraz dach jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba architekt może również wykonać specjalistyczne kontrole inwentaryzacyjne. Jednak to nie jedyna kwestia jaką zajmuje się architekt. Zakres usług jest znacznie bardziej szeroki, a co za tym idzie wsparcie jest na znacznie większej płaszczyźnie. Chociażby przy odbiorze mieszkań od dewelopera.

Jako, że przeciętny człowiek nie jest w stanie zweryfikować, czy ściany są proste czy nie a elewacja wykonana jest w sposób poprawny można poprosić architekta o wycenę i odbiór mieszkania czy domu. To samo tyczy się nowo wybudowanych lokali usługowych. W grę wchodzą również inne odbiory wszelkich obiektów budowlanych – nawet mostów.