Zalety spożywania guarany w proszku

Zalety spożywania guarany w proszku

Guarana to roślina pochodząca z Amazonii. Jej smak jest opisywany jako lekko gorzki i kwaśny, a rdzenni mieszkańcy Amazonii uważają jej proszek rozpuszczony w wodzie za eliksir, który sprzyja długiemu życiu. Guarana ma między innymi działanie pobudzające, pomaga w utracie masy ciała i poprawie funkcji poznawczych. Ze względu na złożoność składników, może działać na wiele różnych sposobów.

Proszek z guarany – dlaczego warto?

guarana w proszku cenaGuarana wraz z tauryną i cukrem, często pojawia się w napojach energetycznych ze względu na działanie pobudzające i wysoki poziom kofeiny, co może skutkować poprawą wydolności fizycznej. Guarana była używana od wieków jako środek pobudzający przez rdzennych mieszkańców Amazonii. Spożywanie kompleksu multiwitaminowego z guaraną przed wysiłkiem fizycznym zmniejsza odczuwanie zmęczenia. Podobnie płukanie jamy ustnej płynem z guaraną, kofeiną i węglowodanami zmniejsza odczuwanie zmęczenia i poprawia wydolność fizyczną. Guarana w proszku cena nie jest wysoka, szczególnie w porównaniu z korzyściami które zapewnia. Może ona pomóc spalić więcej kalorii w ciągu dnia ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Ogólnie rzecz biorąc, może zwiększać metabolizm tłuszczów, utratę masy ciała oraz ilość energii zużywanej na podstawowe funkcje metaboliczne, takie jak oddychanie i trawienie. Oprócz spalania tłuszczu guarana może całkowicie zapobiec wytwarzaniu nowych komórek tłuszczowych poprzez zmniejszenie produkcji białek przyczyniających się do ich wytwarzania.

Guarana jest często stosowana w produktach na cellulitis, ze względu na wysoką zawartość kofeiny i alkaloidów. Wiele kremów przeciwstarzeniowych, płynów myjących i mydeł, szamponów i odżywek również wykorzystuje guaranę jako składnik aktywny. Ekstrakty z nasion guarany mają silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające, co może przynieść dodatkowe korzyści z ich zastosowania jako dodatków w kosmetykach.