Zapytaj fryzjera o główkę fryzjerską

Zapytaj fryzjera o główkę fryzjerską

 

Wizyta kobiety u fryzjera przed ważną uroczystością to naturalny wybór, wówczas nie musimy martwić się o efekt, ponieważ za to odpowiedzialna będzie nasza zaufana bądź zaufany specjalista. Szukamy przykładowych upięć w Internecie i pokazujemy w salonie. Fryzury ślubne najczęściej najpierw wykonuje się na próbę, kilka tygodni wcześniej.

Fryzury na główce fryzjerskiej

główki fryzjerskieZręczność fryzjera i jego estetykę możemy ocenić w prostszy sposób – prosząc go o wykonanie fryzury na modelu, chodzi mianowicie o nowoczesne główki fryzjerskie, które zauważymy w każdym salonie. U droższych włosy pozyskane są w sposób naturalne, u tańszych włosy są sztuczne. Włosy sztuczne będą bardziej podatne i łatwiejsze w ułożeniu, niemniej jednak fryzjer przedstawi na dowolnym modelu jego wizję naszej fryzury. Możemy ją dokładnie obejrzeć, nie tracąc czasu na fryzurę próbną czy ryzykując uczesanie bez przygotowania/ próby. Dobrze jest, jeśli główka posiada nasz odcień włosów, wówczas  łatwo dobrać dodatki – kwiaty, błyskotki, perełki – do konkretnej fryzury oraz pod względem kolorystycznym. na główce można również pokazać fryzjerowi, co chcemy zmienić, co zakryć a co wyeksponować. Z mody nie wychodzą sploty z warkoczem, a dokładniej ze wszystkimi jego odmianami. Koncentrują się one z tyłu, tuż nad karkiem, gdzie znajduje się punkt ciężkości fryzury – niestety tam, gdzie go nie widzimy. Na modelu jednak możemy zwrócić uwagę na każdy szczegół.

Nie obawiajmy się poprosić pracownika salonu o wykonanie fryzury na modelu. Nawet jeśli jego dzieło nie spotka się z naszą aprobatą, może je postawić jako fryzurę pokazową w salonie i przyciągnąć uwagę kogoś innego, z podobnym do twórcy gustem. Najlepiej dać znać fryzjerowi wcześniej i pojawić się za kilka dni, żeby podszedł on do zadania spokojnie i przygotował się.