Zbawienny wpływ kultur bakterii

Zbawienny wpływ kultur bakterii

 

Przed jakiś okres czasu, strasznie zaniedbała swoje zdrowie, co poskutkowało nie tylko dodatkowymi kilogramami, ale również podłym samopoczuciem. W końcu odkryłam, jak sobie z tym poradzić.

Powrót do zdrowia dzięki kulturom bakterii

kultury bakteriiZ początku zdecydowałam się na ograniczenie słodyczy oraz napojów gazowanych, oraz wprowadzenie do swojej diety więcej produktów mlecznych. Niestety, tak drastyczna zmiana poskutkowała ostrą biegunką oraz zatruciem mojego organizmu. Nie wiedziałam dlaczego tak się dzieje, skoro wszyscy wspominali o tym, jak zbawienny wpływ na nasze jelita może mieć zwykły jogurt. Tymczasem, kiedy zagłębiłam się w ten temat mocniej, czytając coraz więcej medycznych artykułów w internecie, dotarło do mnie, jaką głupotę popełniłam. Oczywiście jogurt wspaniale działa na nasz układ trawienny, jednak chodzi o jogurt bogaty w kultury bakterii, nie zaś typowy z półki sklepowej, którego data ważności pozostawia wiele do życzenia. To właśnie kultury bakterii, nie sam nabiał sprawiają, że nasza gospodarka jelitowa zaczyna poprawnie funkcjonować. Hamując wzrost chorobotwórczych bakterii, oraz zabiegając przedostaniu się do jelita cienkiego bakterii z jelita grubego, pozwalają naszemu układowi pokarmowemu odzyskać prawidłowe działanie. Zakupiłam więc fiolkę z żywymi kulturami bakterii i postanowiłam zacząć robić domowe jogurty z jednego z przepisów w internecie. Efekty mojego działania przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

Nie tylko perystaltyka jelit wróciła do stanu sprzed zaniedbania, ale jogurty również poprawiły moje trawienie, co pozwoliło mi w zasadzie bez żadnego wysiłku zrzucić niemal wszystko, co przybrałam. Oczywiście dołączyłam do tego lekkie ćwiczenia domowe, a także zapisałam się na basen, jednak to dzięki spożywaniu jogurtu znów czułam się lekko i zdrowo!