Zmotywuj pracownika za pomocą wycieczki

Zmotywuj pracownika za pomocą wycieczki

Chyba skończyły się czasy, gdy pracownika doceniało się wyłącznie za pomocą premii. Albo karty podarunkowej. Aby dziś wyrazić uznanie za wykonaną pracę, trzeba czegoś więcej. Jednym ze sposobów jest wycieczka.

Firmowy wyjazd znakomitym sposobem na integrację

wyjazdy firmowe integracyjneNagroda za dobrze wykonaną pracę, za skutecznie przeprowadzony projekt albo za podpisanie lukratywnego kontraktu to nie tylko uznanie czy premia. Wielu pracodawców podziękowanie wyraża w formie zorganizowanej wycieczki. Możliwości jest mnóstwo. To choćby wyjazd na mecz piłkarski albo wyścig Formuły 1. Może to być również wycieczka zagraniczna. W jej ramach na przykład można zorganizować naukę nurkowania albo przeloty balonem. Wszystko po to, aby było co wspominać. Takie przedsięwzięcia mają bowiem również charakter integrujący. Pracownicy spędzają ze sobą mnóstwo czasu, a po powrocie jest sporo historii do opowiedzenia i do przypomnienia, na przykład podczas lunchu czy kawy. Warto podkreślić, że wyjazdy firmowe integracyjne są dzisiaj organizowane przez wiele firm wycieczkowych, które proponują różnorodne programy i atrakcje. Może to być odpoczynek na plaży lub przy basenie, może być przygoda w górach albo dżunglii, a także wspomniane już emocje sportowe na stadionie. Ważne, by wszyscy dobrze się bawili, w końcu to na dobrym samopoczuciu pracowników najbardziej zależy zarządowi firmy, która organizuje wyjazd. Nawet weekendowy wyjazd na spływ kajakowy może przynieść zakładany efekt.

Zresztą, nagroda oraz integracja to nie jedyne powody, dla których organizowane są wyjazdy. Wiele, a może nawet większość z nich to wycieczki motywacyjne, które mają między innymi zachęcać do wyższej wydajności w pracy. Wydaje się, że po powrocie z takiego wyjazdu energii do pracy nie zabraknie.