Znakomita płyta konstrukcyjna

Znakomita płyta konstrukcyjna

Nowoczesne materiały budowlane wytyczają nową drogę, którą bardzo chętnie podążają projektanci i inwestorzy. Powstają bardzo funkcjonalne obiekty o nowoczesnej estetyce i bardzo dużej trwałości. Jednym z przełomowych materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych są innowacyjne płyty warstwowe z rdzeniem poliizocyjanouretanowym.

Racjonalne połączenie pianki PIR i okładzin blaszanych

płyta warstwowa pirNowatorska płyta warstwowa PIR znacznie przewyższa dotąd stosowane panele budowane na bazie wełny mineralnej, styropianu lub pianki PUR. Parametry izolacji termicznej płyt warstwowych PIR oraz odporność na czynniki klimatyczne, chemiczne i biologiczne czynią z niej znakomity materiał konstrukcyjny wykorzystywany do budowy hal różnego przeznaczenia, sklepów wielkopowierzchniowych, budynków inwentarskich, mroźni, chłodni oraz coraz częściej obiektów mieszkalnych. Bardzo ważną zaletą płyt warstwowych PIR jest ich niska waga co sprawia, że obiekty można posadowić na gruntach o małej zwięzłości. Konstrukcja płyt warstwowych z pianką PIR opiera się na rdzeniu z niej wykonanym zamkniętym pomiędzy okładzinami z zabezpieczonej organicznie blachy stalowej. Rdzeń PIR osiąga różne grubości i jest umieszczany pomiędzy blachami falistymi, trapezowymi i płaskimi w zależności od przyszłych zastosowań. Płyty warstwowe tego typu produkuje się z myślą o budowie ścian zewnętrznych, wewnętrznych, sufitów, bardzo dobrych pokryć dachowych oraz dociepleń suchych elewacji. Jest to panel o bardzo dobrej sztywności, którą zapewnia warstwa pianki PIR.

Producenci podczas procesu produkcji wykonują w bocznych krawędziach płyt frezy ułatwiające montaż oraz likwidujące na połączeniach tzw. mostki termiczne. W wielu przypadkach we frezach umieszcza się elementy montażowe. Panel warstwowy PIR to najczęściej wykorzystywany w ostatnich latach materiał konstrukcyjny.